Panvice na ryžovanie.

Predaj / kúpa / výmena / požičovňa zlatokopeckého materiálu
Užívateľov profilový obrázok
Vadi58
Dátum registrácie: 17 Máj 2015, 20:13
Kontaktovať užívateľa:

Panvice na ryžovanie.

Príspevokod užívateľa Vadi58 » 21 Sep 2021, 16:10

Tak konečne, po 20 rokoch mojej ľudovej tvorivosti, sa firemná web stránka dožila odborného zásahu a po redizajne je už vo vynovenom šate dostupná na internete. Dokonca aj v anglickej verzii. Žiaľ preklad skontrolovať neviem, len dúfam, že prekladateľská firma vie čo prekladá
Takže, ak potrebujete panvice či pumpu na zlato,
ste vítaní na mojej webstránke http://www.kovotlac.sk/produkty/ryzovanie-zlata
Metal_viz21.png
Metal_viz21.png (75.2 KiB) 310 zobrazení
Ak niečo chceš, hľadaj spôsob ako to dosiahnuť a nie výhovorku, prečo sa to nedá! http://www.kovotlac.sk/ryzovanie-zlata.html, https://www.facebook.com/kovotlac?ref=hl
orvi
Dátum registrácie: 31 Aug 2018, 17:41

Re: Panvice na ryžovanie.

Príspevokod užívateľa orvi » 24 Sep 2021, 07:22

vrelo odporucam, velmi kvalitne panvice co vas preziju :)

P.S.: majorita novych zlatokopov sice dnes ryzuje kanadkou, no cinan je pri prieskume ovela rychlejsi ;) ked to clovek dostane do ruky, ide to samo.
Užívateľov profilový obrázok
Vadi58
Dátum registrácie: 17 Máj 2015, 20:13
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Vadi58 » 25 Sep 2021, 06:42

Zaujímavosťou je, že kým na Slovensku dominuje kanadský typ panvice, tak v Čechách práve Batea, teda číňan. Ale aj na Alaske dominuje plochá kanada, číňan je tam veľmi zriedkavý - tvrdí to jeden môj zákazník z Yukonu, ktorému som na jar posielal tri Batee.
Ak niečo chceš, hľadaj spôsob ako to dosiahnuť a nie výhovorku, prečo sa to nedá! http://www.kovotlac.sk/ryzovanie-zlata.html, https://www.facebook.com/kovotlac?ref=hl
orvi

Príspevokod užívateľa orvi » 26 Sep 2021, 10:49

Vadi58 napísal:Zaujímavosťou je, že kým na Slovensku dominuje kanadský typ panvice, tak v Čechách práve Batea, teda číňan. Ale aj na Alaske dominuje plochá kanada, číňan je tam veľmi zriedkavý - tvrdí to jeden môj zákazník z Yukonu, ktorému som na jar posielal tri Batee.

kanadka je co sa tyka ryzovania najvsestrannejsia, lebo okrem ryzovania sa na nej da pekne vytiahnut ciste zlato a napr. dotiahnut slich priamo na mieste za par minut - a nemusim so sebou brat viac ako tu jednu panvicu. no v rychlosti ryzovania je rychlejsia Batea, a to podla mojho odhadu cca skoro 2x. no treba viac vody a priestoru na ryzovanie bateou. fakt na niektore malicke curinky a potociky to je velky problem, neda sa nikde otocit, kdezto s kanadkou mozes ryzovat v hocjakej plytkej mlake a ide to :)
Hicks
Dátum registrácie: 09 Júl 2016, 18:13

Príspevokod užívateľa Hicks » 26 Sep 2021, 19:45

orvi napísal:kanadka je co sa tyka ryzovania najvsestrannejsia, lebo okrem ryzovania sa na nej da pekne vytiahnut ciste zlato a napr. dotiahnut slich priamo na mieste za par minut - a nemusim so sebou brat viac ako tu jednu panvicu. no v rychlosti ryzovania je rychlejsia Batea, a to podla mojho odhadu cca skoro 2x. no treba viac vody a priestoru na ryzovanie bateou. fakt na niektore malicke curinky a potociky to je velky problem, neda sa nikde otocit, kdezto s kanadkou mozes ryzovat v hocjakej plytkej mlake a ide to :)

Ahojte, čo sa týka rýchlosti ryžovania tak jednoznačne batea. Na ME v Tužinej som ryžoval na troch typoch panvice. Rýchlostná platňa je u mňa o niečo rýchlejšia (od 30 sekund po minutu) ako batea. S bateou som dal plný kýbel za 2:27 ale zlato bolo súťažné tak to treba brať s rezervou. Na plechovom klondiku je to zvyčajne o polovicu dlhšie. Ale na potoky jedine s Garretkou. Aj jemné zlato sa dá na nej pekne dočistiť a nemusím sa nikde ponáhľať. :-)
orvi

Príspevokod užívateľa orvi » 27 Sep 2021, 06:45

Ahojte, čo sa týka rýchlosti ryžovania tak jednoznačne batea. Na ME v Tužinej som ryžoval na troch typoch panvice. Rýchlostná platňa je u mňa o niečo rýchlejšia (od 30 sekund po minutu) ako batea. S bateou som dal plný kýbel za 2:27 ale zlato bolo súťažné tak to treba brať s rezervou. Na plechovom klondiku je to zvyčajne o polovicu dlhšie. Ale na potoky jedine s Garretkou. Aj jemné zlato sa dá na nej pekne dočistiť a nemusím sa nikde ponáhľať. :-)

taky Hron napriklad je uplne idealne miesto na cinana, hrube zlato, tazke, svietiace vo slichu. ak clovek nema highbanker a neni na mieste kde osadit splav, je to uplne idealny system aj na preryzovanie nejakeho toho objemu. 43cm cinan ma svoj objem, na mieste je vela priestoru na ryzovanie, zryzujes panvicu na hrncek piesku a dolozis dalsie matro. presne ako vravis, kybel mas za par minut hotovy :)
na male potoky aj ja chodim s garrettkou, moja najoblubenejsia prospekcna je GoldTrap, aj ked to chce nejaky cas prisposobit sa na to ze neni uplne okruhla ;)

Návrat na "Burza"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný